Gaudeamus we WSTiJO

Obrazek

Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024

W dniu 30.09.2023 r. odbyła się w Wyższej Szkole Turystyki i Języków Obcych w Warszawie uroczysta inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024. Wydarzenie to stanowi ważny moment w życiu naszej społeczności akademickiej, inicjując kolejny rok pełen naukowych wyzwań, pasji oraz wspólnych osiągnięć.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym polonezem i wprowadzeniem Sztandaru. Po odśpiewaniu hymnu państwowego Jego Magnificencja Rektor prof. zw. dr. hab. Sławomir K. Juszczyk powitał zaproszonych gości oraz całą społeczność akademicką.  W swoim wystąpieniu przedstawił historię Uczelni i nasze dokonania, podkreślając, że w przyszłym roku będziemy obchodzić jubileusz 20-lecia.. W dalszej części uroczystości Rektor podzielił się swoją wizją oraz oczekiwaniami na rok akademicki 2023/2024.

„Drodzy Studenci, życzę wam aby rozpoczynający się rok akademicki był dla was szczęśliwy, żeby wykłady i ćwiczenia sprawiały wam przyjemność intelektualną, żeby był to czas radości twórczej i satysfakcji z bycia w dobrych relacjach z wykładowcami i rówieśnikami” – powiedział Rektor, zwracając się do studentów.

Spośród zaproszonych gości życzenia sukcesów i zadowolenia skierował do studentów i wykładowców naszej Uczelni Minister Edukacji i Nauki, prof. Przemysław Czarnek. List od Ministra odczytał przybyły w jego imieniu II Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Krzysztof Wiśniewski.
„W nowym roku akademickim życzę inspiracji do pracy, odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań i wszelkiej satysfakcji” – napisał Minister.
Również Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik skierował do nas życzenia „ciekawych doświadczeń, naukowych odkryć i spełnionych marzeń, a także dni wypełnionych radością i optymizmem”.

Studenci, którzy osiągnęli wysokie oceny za wyniki w nauce w minionym roku akademickim otrzymali z rąk Rektora specjalne dyplomy. Wyróżnieni Studenci to: Monika Parys, Karolina Suchańska i Krystian Panfil. Rektor wręczył też Powołanie na Interesariusza Zewnętrznego. Otrzymała je pani Izabela Chlebicka, Menedżer Hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport. Uczelnia podziękowała również wszystkim instytucjom, organizacjom i osobom, które współpracowały z nią w minionym roku, przyczyniając się do jej rozwoju.

W dalszej części uroczystości studenci I roku zostali oficjalnie przyjęci w szeregi społeczności akademickiej, składając uroczyste ślubowanie. Następnie przedstawicielka Samorządu Studenckiego Aleksandra Perzyk powitała studentów I roku, zachęcając ich do udziału w życiu społeczności studenckiej. Po odśpiewaniu tradycyjnego „Gaudeamus Igitur” dr Mariusz Klarecki z Zamku Królewskiego w Warszawie wygłosił bardzo interesujący wykład na temat strat wojennych i ich wpływu na naszą kulturę oraz tożsamość narodową.

Kliknij w zdjęcie poniżej i zobacz galerię z wydarzenia!