Wycieczka krajoznawcza – 1 rok turystyka

Obrazek

W dniu 11.12 wraz ze studentami 1 roku turystyki odbyliśmy wycieczkę krajoznawczą w Lesie Bielańskim. Pierwotnie mieliśmy iść do Kampinoskiego Parku Narodowego jednak zmiana aury wymusiła zmianę. Pogoda była w miarę  sprzyjająca  nie było deszczu temperatura powietrza była dodatnia. 

Trasa naszej wyprawy przebiegała przez Akademię Wychowania Fizycznego, gdzie odwiedziliśmy najważniejsze  obiekty uczelni Halę Kusocińskiego, Halę Gier, Pawilon Sportów Walki, salę gimnastyczna, dawną stołówkę, stadion LA, oraz miejsce dla mnie wyjątkowe stadion rugby.

Dalsza część wycieczki przebiegała przez lasek Bielański wzdłuż wąwozu starorzecza, doszliśmy do obiektów Uniwersytetu Kardynała Stefana  Wyszyńskiego oraz do  Kościoła Kamedułów. Na miejscu zwiedziliśmy Kościół wraz  budynkami okalającymi domki pustelnika. Zwiedziliśmy również obiekty uczelni. Następnie udaliśmy się na taras widokowy nad Wisłą. 

Wróciliśmy dolną częścią lasu na AWF, gdzie udaliśmy się do legendarnego Relaksu na wspólny posiłek. Wycieczka odbyła się w godzinach 13-19, była dość zróżnicowana starałem się dostosować trasę oraz tempo do jej uczestników.