WSTiJO w Zamku Królewskim

Obrazek

Studentki z Uniwersytetu w Gironie, przebywające we WSTiJO w ramach programu Erasmus+, w dniu 15 listopada 2023 w towarzystwie naszych studentów zwiedziły Zamek Królewski.

Wizyta ta miała na celu zaprezentowanie jednej z najważniejszych atrakcji Warszawy. Nie od dziś wiadomo, że Zamek Królewski był wielokrotnie grabiony i dewastowany oraz doszczętnie zniszczony podczas II wojny światowej, a następnie odbudowany. Mimo to jest obecnie jedną z wizytówek stolicy i jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów w Polsce.

Podczas wizyty studentom udało się zobaczyć m.in.: Salę Tronową, Salę Balową, absolutnie przepiękny Pokój Marmurowy, Sypialnię Królewską, Salę Rycerską oraz Salę Audiencyjną.

Studenci zostali także oprowadzeni po Pałacu pod Blachą przez samego dyrektora tego obiektu, dr. Mariusza Klareckiego i mogli dzięki temu dowiedzieć się o wiele więcej na temat jednej z najważniejszych rezydencji księcia Józefa Poniatowskiego, należącej do warszawskich skarbów architektury.

Dzięki takim wizytom, historia Warszawy (jak również całego kraju) zainteresuje z pewnością większą liczbę osób studiujących we WSTiJO.