Flag PL Flag UK

WYCIECZKI I OBOZY

Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie umożliwia swoim studentom uczestniczenie w organizowanych wyjazdach krajoznawczych, targach turystycznych i obozach turystyki kwalifikowanej. Wyjazdy te mają charekter fakultatywny i udział w nich jest dobrowolny.

Dzięki licznym wyjazdom studenci mają możliwość poznania zabytków kultury i sztuki w kraju oraz za granicą, poszerzają wiedzę z zakresu nauk humanistycznych i przyrodniczych, poznają praktyczne umiejętności organizacyjne w dziedzinie ruchu turystycznego i przewodnictwa. Zapoznają się z aspektami krajoznawstwa, ekologii, historii architektury i sztuki jak również różnych form rekreacji.

Programy wyjazdów na rok akademicki 2016-18

1. Wyjazd na targi do Berlina
2. Wycieczka w góry Świętokrzyskie
3. Wycieczka do Limanowej
4. Wycieczka do Lwowa
5. Wycieczka do Pragi i Szklarskiej Poręby
6. Wycieczka do Wilna
7. Wycieczka do Grecji

Przykładowe wyjazdy ogranizowane przez WSTiJO


Góry Świętokrzyskie

Podczas wyjazdów w Góry Świętokrzyskie Studenci zwiedzają klasztor na Św. Krzyżu, wędrują w parkach i rezerwatach górskich szlakami pod opieką przewodników górskich, zdobywają Łysicę. Chętni jeżdżą na rowerach i konno. Program przewiduje zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego , Muzeum Minerałów i Skamieniałości. Studenci zwiedzają kopalnie neolityczną w Krzemionkach. Latem i jesienią przejazd do Baltowa i zwiedzanie Parku Jurajskiego.

Szklarska Poręba z wypadem do Pragi Czeskiej lub Drezna

Podczas pobytu w Sudetach Studenci wędrują wzdłuż wodospadu Szklarka, wspinają się do Wodospadu Kamieńczyk, wędrują na Szrenicę, Chojnik, Góry Sokole, wspinają się na Krucze Skaly, chodzą po "pomostach tybetańskich", zjeżdżają na linie przez rzekę tzw. "kolejką tyrolską", wiszą na linie zwanej "wahadłem" co sprawia iż czynnie uprawiają turystykę kwalifikowaną Oprócz parków i rezerwatów , pomników przyrody zwiedzają muzea Ziemi, Przyrodnicze, Minerałów. Chętni jeżdżą na rowerach i konno.

W czasie trwania wyjazdu organizowany jest jednodniowy wypad do Pragi czeskiej, cieszący się zawsze dużym zainteresowaniem. Studenci zwiedzają najważniejsze zabytki Pragi takie jak Hradczany, Złota Uliczka czy Most Karola pod okiem doświadczonych przewodników miejscowych.

Inną propozycją jednodniowego wyjazdu ze Szklarskiej Poręby jest Drezno, podczas którego Studenci zwiedzają perłę Drezna - późnobarokowy zespół architektoniczny Zwinger oraz Galerię Malarstwa Starych Mistrzów.

Litwa

W czasie pobytu na Litwie uczestnicy poznają zabytki Wilna i Trok, wędrują na Górę Trzech Krzyży, odwiedzają Cmentarz na Rossie, Muzeum Adama Mickiewicza , pływają na łodziach po Jeziorze Galwe.

Wenecja oraz Grecja

Trasa wycieczki : Wenecja /Włochy/, Saloniki, Ateny, Lutraki, Korynt, Epidavros, Nafplion, Mykeny i Patra - to miasta na trasie szlaku antycznym po Grecji.
Podróż odbywa się autokarem i luksusowym promem w relacji Ankona-Igumenica-Patra-Ankona. Studenci zwiedzają wymienione wyżej miasta, wspinają się na Olimp, zwiedzają zawieszone na skałach klasztory zwane Meteorami, będące niezapomnianym doświadczeniem.

Wyjazdy na Targi Turystyczne

Berlin


Targi Turystyczne w Berlinie organizowane co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Międzynarodowa Giełda Turystyczna w Berlinie jest imprezą branżową o zasięgu światowym. Liczba firm wystawiających się na targach to ok. 11 tys. W targach udział biorą; organizacje i zrzeszenia turystyczne, biura podróży, hotele, ubezpieczyciele, przewoźnicy, firmy systemów informacyjno-komunikacyjnych, firmy wydawnicze.

Podczas wyjazdów Studenci mają możliwość odbycia ćwiczeń z takich przedmiotów jak obsługa ruchu turystycznego, krajoznawstwo, ekologia, historia architektury i sztuki.

W galerii - zdjęcia z odbytych wycieczek, obozów i targów.

Terminy wyjazdów i programy w linku Koło Zainteresowań "Podróżnik"

Zapraszamy.

Wiesława Mońko - Dyrektor Biura Karier i Rekrutacji