Węgry - Darya Zhukouskaya
Nazywam się Darya Zhukouskaya. Cały semestr, od lutego do lipca 2015 roku, spędziłam na Węgrzech w University of Debrecen w ramach Programu Erasmus+.
Mieszkałam w tamtejszym akademiku ze studentami z różnych krajów. Razem poznawaliśmy zwyczaje, kulturę i tradycję Węgier. Również zdobyłam wiedzę na temat kultury oraz tradycyjnej kuchni krajów, z których pochodzą moi koledzy Erasmusi. Udział w tym programie był jednocześnie najlepszym i najtrudniejszym okresem w moim życiu. Był on swojego rodzaju wyzwaniem.
Zyskałam dużą wiedzę i mogę bez wątpienia powiedzieć, że to doświadczenie i ta wiedza zmieniły moje życie na lepsze. Wyjazd na Erasmusa wpłynął na mój rozwój osobisty, kulturowy, edukacyjny oraz towarzyski. Również rozwinęłam w sobie umiejętność szybkiego przystosowania się do nowego środowiska oraz znacząco podniosłam poziom umiejętności językowych. Teraz mogę powiedzieć, że mam znajomych na całym świecie i w każdej chwili mogę ich odwiedzić. Mogę liczyć na ich serdeczną gościnę Było to dla mnie cudowne przeżycie i zostanie w mojej pamięci na zawsze. Te wszystkie przygody trudno opisać słowami. Polecam wszystkim udział w Programie Erasmus.
Studentka trzeciego roku TiR Darya Zhukouskaya