Flag PL Flag UK

Hiszpania - Alicja Oręziak

Wyjazd na studia w ramach programu Erasmus Plus do hiszpańskiego miasta Girona był dla mnie najbardziej cennym doświadczeniem, jakie zdobyłam w życiu. Nie da się opisać i przelać wszystkich myśli i wspomnień „na kartkę”. Nie da się ich też spakować do żadnej walizki. To milion przygód i wspaniałych chwil, tysiące przejechanych kilometrów podczas podróży, kilkaset nowo poznanych ludzi, którzy na zawsze zostaną w mojej pamięci i w moim sercu. To również lub przede wszystkim kilkadziesiąt godzin, niejednokrotnie ciężkich, spędzonych na uczelni University of Girona.

Wyjeżdżając byłam pełna obaw: niepewna swoich umiejętności językowych oraz tego, czy odnajdę się w tak innym, obcym mi dotychczas środowisku.. Mimo niepewności czułam, że spełniam jedno z kolejnych swoich marzeń. I nie myliłam się. Już po kilku dniach byłam pewna, że to dotychczas moja  najlepsza decyzja. Miałam okazję poznać nie tylko zupełnie inną uniwersytecką rzeczywistość i pogłębić swoją wiedzę z zakresu turystyki ,lecz także poznać hiszpańską kulturę i upewnić się o mylności istniejących stereotypów. Znacznie poprawiłam umiejętności językowe, nawiązałam znajomości z ludźmi z niemal całego świata i zwiedziłam miejsca, które wcześniej podziwiałam jedynie na zdjęciach. Pogłębiłam również moje zainteresowania studiowaną dziedziną wiedzy, a także nabrałam  przekonania, co do moich zawodowych planów na przyszłość.

Naprawdę wyjazd na Erasmusa mogę polecić każdemu studentowi - to „szkoła życia”, doświadczenie, którego nie da się niczym zastąpić.

Jeśli ktoś z Was ma taką możliwość, niech  się nie waha ani chwili. Przełamcie swój strach i ruszajcie w podróż życia - nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko czasem trudne do osiągnięcia.
W Hiszpanii także działa organizacja ESN zrzeszająca zagranicznych studentów, organizująca wycieczki, imprezy, spotkania – to znacznie pomogło mi w poznawaniu ludzi i kraju, w którym się znalazłam.

Jestem wdzięczna Uczelni, że umożliwiła mi wyjazd na Erasmus.

Studentka trzeciego roku TiR Alicja Oręziak

WzE-AO 1 WzE-AO 2
WzE-AO 3 WzE-AO 5