Flag PL Flag UK

Organizacja Roku Akademickiego 2022/23

Informujemy, że dostępna jest już Organizacja Roku Akademickiego 2022/23 (z harmonogramem zjazdów, planem sesji i dni rektorskich).

Dokument można pobrać >>TUTAJ<<

Prace techniczne na stronie www

Informujemy, że obecnie trwają prace związane z przebudową strony internetowej WSTiJO, co może skutkować okresowymi problemami z dostępem do niektórych treści. Przepraszamy za ew. utrudnienia.

Izabela Stelmańska ponownie prezesem MROT

Miło nam poinformować, że p. Izabela Stelmańska, wykładowca WSTiJO, została w dniu 27.04.2021 ponownie wybrana przez uczestników Walnego Zebrania Członków Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej na stanowisko Prezesa Zarządu MROT.

Pani Izabela Stelmańska piastowała stanowisko prezesa MROT od marca ubiegłego roku.

(Informacja na podstawie: http://wiadomosciturystyczne.pl/aktualnosci/5385)

Wielkanoc 2022

WN 2022 003

WSTiJO na XXXVII Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2022

W dniach 22 i 23 kwietnia w halach wystawienniczych Expo XXI przy ul. Prądzynskiego w Warszawie odbyły się Targi Edukacyjne skierowane do absolwentów szkół podstawowych i ponadpodstawowych - tegorocznych maturzystów. Tegoroczny Salon Edukacyjny, po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią, ponownie odbywał się w klasycznej formule, pozwalającej przedstawicielom uczelni spotkać się z młodzieżą „twarzą w twarz”, co zaowocowało niezwykle liczną frekwencja i zainteresowaniem wśród gości.

Czytaj więcej...

Doktor Bolesław Iwan nowym rektorem WSTiJO

Informujemy, że z dniem 1 kwietnia 2022 r.

na stanowisko
Rektora Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych w Warszawie

został powołany prof. WSTiJO, dr Bolesław Iwan.

pdf Treść aktu powołania.

Wspomnienie profesora Yuriya Karyagina

YK bw

Jako społeczność akademicka, z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci dr.hab. Yuriya Kariagina, prof. WSTiJO – wieloletniego wykładowcy naszej Uczelni, opiekuna studentów zagranicznych, autora wielu publikacji i organizatora licznych konferencji naukowych.

Zapamiętamy profesora Yuriya Karyagina jako człowieka niezwykle pogodnego, otwartego i przyjaznego, pełnego pasji do krzewienia wiedzy wśród młodych ludzi, a także aktywnego działacza społecznego zaangażowanego w budowanie dobrych, partnerskich stosunków między obywatelami Polski i Ukrainy.

Pomimo ciężkiej choroby, profesor Yuriy Kariagin nadal aktywnie włączał się w funkcjonowanie społeczności akademickiej, współpracę z kadrą uczelnianą i studentami, nie rezygnując i nie poddając się słabościom.

Rodzinie i przyjaciołom profesora Yuriya Karyagina składamy serdeczne kondolencje.

Władze, pracownicy i studenci
Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych  w Warszawie

Solidarni z Ukrainą

pl ukr

Rozmowa z Prorektorem A. Szymańskim w "THE HOTELIER'S HUB"

Jak wygląda obecny system edukacji w kierunku hotelarstwa w Polsce? Czy uczelnie w Polsce są odpowiednio przygotowane do tego, aby szkolić młodych hotelarzy? Czego obecnie studenci poszukują w hotelarstwie? Czym WSTiJO przyciąga młodych do siebie?

Na te i inne pytania na łamach internetowego miesięcznika "THE HOTELIER'S HUB" odpowiadał prorektor ds. organizacyjnych i studenckich WSTiJO, mgr Andrzej Szymański.

Zapraszamy do zapoznania się z całością wywiadu.

>KLIKNIJ I PRZECZYTAJ CAŁOŚĆ WYWIADU<

Zmiana godzin pracy Dziekanatu

UWAGA!
Z uwagi na Covid 19, do odwołania Dziekanat będzie obsługiwał studentów od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 d0 15.00
Prorektor ds. organizacyjnych i studenckich
mgr Andrzej Szymański

Gaudeamus 2021

02.X.2021 po raz kolejny uroczyście rozpoczynaliśmy rok akademicki na WSTiJO.

Licznie zgromadzeni studenci pierwszych roczników wysłuchali powitania Pani Kanclerz Jadwigi Moroz, oraz podsumowania historii i teraźniejszości Uczelni wygłoszonego przez JM Rektora Włodzimierza Banasika.

Nowych studentów powitała również i podzieliła się swoimi doświadczeniami przedstawicielka samorządu studenckiego WSTiJO p. Weronika Górnicka. W dalszej części inauguracji nagrodziliśmy absolwentów, którzy w ubiegłym roku ukończyli studia na WSTiJO z wyróżnieniem.

Czytaj więcej...

INAUGURACJA ORAZ HARMONOGRAM ZAJĘĆ

Zapraszamy studentów 1 roku (kierunków Turystyka i Rekreacja oraz Filologia, stacjonarnych i niestacjonarnych) na Inaugurację Roku Akademickiego 2021-2022, która odbędzie się 2 października 2021 r. o godzinie 10:00 w Auli 003 w budynku Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych w Warszawie (al. Prymasa Tysiąclecia 38a).

W tym dniu studenci studiów niestacjonarnych na kierunku Turystyka i Rekreacja będą mieli swoje zajęcia w budynku uczelni, przy czym:
• 1 rok licencjat oraz 1 rok magister – zajęcia wg. planu (od godz. 08:00), z przerwą na Inaugurację
• 2 i 3 rok licencjat oraz 2 rok magister – zajęcia zgodnie z planem zajęć

UWAGA - zmiana organizacyjna! Aktualny harmonogram zajęć hybrydowych na październik POWYŻEJ!