Flag PL Flag UK

PRAKTYKI

Z dniem 1.X.2014 nowelizacja ustawy o szkolnictwie wyższym z lipca 2014 wprowadza obowiązkowe 3-miesięczne praktyki na studiach o profilu praktycznym.

Praktyki zawodowe odgrywają rolę zasadniczą w procesie kształcenia w Wyższej Szkole Turystyki i Języków Obcych. Możliwość zaznajomienia się ze specyfiką branży turystycznej w jej szerokim rozumieniu już na etapie studiów pozwala na szybsze i skuteczniejsze wejście na rynek pracy bezpośrednio po ich ukończeniu. Przy różnorodności i ciągłej ewolucji runku turystycznego niezwykle istotnym elementem jest umiejętność dostosowywania i rozumienia jego koniunktury.

W tym zakresie WSTiJO przygotowuje studentów do stawiania pierwszych kroków na rynku pracy poprzez praktyki zawodowe. Zgodnie z procesem kształcenia w WSTiJO studentów, zarówno studiów stacjonarnych jak i niestacjonarnych, obowiązuje okres 12  tygodni praktyk zawodowych, odbywanych w przeciągu trzech lat studiów. Uczelnia w ścisłej współpracy z Biurem Karier zapewnia wszystkim studentom możliwość odbywania praktyk w licznych instytucjach reprezentujących branżę turystyczną t.j. w hotelach, biurach podróży czy u wysoko wyspecjalizowanych touroperatorów.

Studenci legitymujący się dobrą znajomością języków mają możliwość odbywania zagranicznych płatnych praktyk wakacyjnych w instytucjach partnerskich, z którymi Uczelnia ma zawartą umowę na praktyki m.in. we Francji,Grecji i na wyspach oraz w Hiszpanii.

Studenci wyjeżdżający na praktyki  za granicę muszą wykupić ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL) i następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Studenci odbywający praktyki w kraju muszą posiadać  ważne legitymacje, indeksy, książeczki zdrowia, oraz  ubezpieczenie od następstw  nieszczęśliwych wypadków i kosztów Leczenia.

Studenci mogą odbywać praktyki od pierwszego roku studiów.

Osobą odpowiedzialną za praktyki zawodowe jest:
Dyrektor Biura Karier i Rekrutacji p. Wiesława Mońko
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 22 624 95 60

Zobacz Oferty Praktyk