Studenci WSTiJO w Hotelu Nyx

Relacja z warsztatów studenckich WSTiJO w Hotelu Nyx w Warszawie dnia 17/03/2022

Dnia 17 marca bieżącego roku studenci czwartego semestru Turystyki i Rekreacji WSTiJO mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach w hotelu Nyx w Warszawie. Warsztaty odbywały się w ramach zajęć przedmiotu Usługi Hotelarskie oraz naszej specjalizacji Menedżer hotelarstwa i gastronomii pod przewodnictwem i dzięki uprzejmości  Pana Prorektora Andrzeja Szymańskiego

Hotel Nyx mieści się w centrum Warszawy na ulicy Chmielnej 71 tuż przy Dworcu Warszawa Centralna .Nyx jest obiektem czterogwiazdkowym, należy do sieci Leonardo Hotels, został otwarty w marcu 2021r. Swoim gościom oferuje 331 pokoi, restaurację z kuchnią polsko-izraelską oraz dwa bary.

O godzinie 13  na recepcji hotelu  wraz z Panem Profesorem Szymańskim i min. Panią Human Resources Manager Iriną Ignacik nasza grupa rozpoczęła swoją pierwszą praktyczną lekcję mającą na celu zapoznanie z działalnością hotelu. W holu recepcyjnym oglądaliśmy wyjątkowo zaaranżowane wnętrza min. mural street-art’owego artysty z Trójmiasta. Wystrój ,aranżacja hotelu jest pełna prac urban i street-art. Na pierwszym piętrze znajdują się min. obrazy izraelskiego artysty. Wnętrza hotelu  są  awangardowe, odważne z dopracowaniem najmniejszych detali.

Kolejnym miejscem ,które oglądaliśmy była strefa gier dla gości: bilard, konsole do gry itp.

Następnie udaliśmy się do części gastronomicznej gdzie mieliśmy okazję zobaczyć prawdziwą hotelową kuchnię ,która odpowiada za przygotowywanie wspaniałych dań dla gości hotelowych i nie tylko, a także część restauracyjną serwującą kuchnię polsko-izraelską oraz bar. Dowiedzieliśmy się ,że z restauracji , barów mogą korzystać także goście spoza hotelu.

W następnej kolejności wraz z Panem Prorektorem i Panią Manager udaliśmy się do pokoi. W związku z tym ,że hotel oferuje pokoje o różnym standardzie ,mieliśmy szansę zobaczyć ten o najwyższym, średnim oraz nieco niższym .Pokoje zrobiły na nas ogromne wrażenie ,ich  nowoczesny styl oraz fakt ,że zadbano  w nich o każdy szczegół jak sejf, minibar, klimatyzacja ,ekspres do kawy i ogromne okna od podłogi do sufitu ze spektakularnym widokiem na miasto. Kolejnym etapem spotkania była część rekreacyjno-sportowa -studio fitness. Jednak największe wrażenie zrobił na nas widok z 19 piętra obiektu , z którego można podziwiać panoramę Warszawy, gdzie w czerwcu planowane jest otwarcie drugiego baru hotelowego tzw. rooftop  bar. Dzięki uprzejmości Pani Manager mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na tarasie.

Podczas zapoznawania  nas z infrastrukturą obiektu mieliśmy możliwość posłuchania Pani Manager Ignacik, która dzieliła się z nami własnymi doświadczeniami jakie zdobywała w branży hotelarskiej. Na koniec spotkania mieliśmy przyjemność spotkać się Panią General Manager Pauliną Kołodziejczyk, która przedstawiła nam kilka ciekawostek o sobie oraz marce Leonardo min. o drugim hotelu marki, Leonardo Royal Hotel Warsaw mieszczącym się na ulicy Grzybowskiej 45 w Warszawie.

Warsztaty były dla nas bardzo pouczającą lekcją ,która dała nam szansę żywego, realnego spotkania z z tematyką pracy przyszłego hotelarza. Zajęcia były nie tylko źródłem pozyskania cennej wiedzy związanej z nasza specjalizacją ale niezwykłym przeżyciem ponieważ  będąc tym razem w hotelu nie jako klient, gość ale być może przyszły pracownik branży hotelarskiej mogliśmy zobaczyć wnętrze, zaplecze hotelu od tej innej ,, zakulisowej’’ strony oraz poznać niezwykłe, ciekawe osoby ,które osiągnęły sukces w branży ,w której w przyszłości będziemy mieli szansę pracować.

Jesteśmy wdzięczni za umożliwienie udziału w tak ciekawych i inspirujących zajęciach.

Mariusz Parys, student IV SEMESTR LICENCJAT  TiR

Nyx001Nyx002