Relacja z wycieczki studentów TiR I ST 2

W dniu 1 czerwca br. grupa studentów I roku Turystyki wybrała się na wycieczkę szlakiem najciekawszych zabytków Warszawy.

Pod kierunkiem dr Beaty Wysokińskiej studenci uczyli się m.in. rozpoznawać zabytki architektury na trasie, prowadzić grupę turystyczną, prezentowaćnajlepsze restauracje Warszawy. W programie m.in: zabytki architektury na Krakowskim Przedmieściu, Plac Zamkowy i Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta i Muzeum Warszawy, restauracje warszawskiej Starówki. Miłym akcentem były odwiedziny w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie pracownik muzealny dr Marcin Dolecki przedstawił dzieje budynku, w którym mieści się muzeum oraz przypomniał kilka ciekawych faktów z życia słynnej noblistki. Na zakończenie wycieczki zaplanowany był czas wolny, w czasie którego można było skosztować specjałów serwowanych przez warszawskich restauratorów.