HAiSZ / Ekologia 28.02. w Łazienkach Królewskich

Studenci I roku na kierunku Turystyka i Rekreacja brali udział w ćwiczeniach z przedmiotu HAiSZ oraz Ekologii z mgr Wiesławą Mońko.

Studenci obejrzeli budowle w stylu klasycystycznym w Łazienkach Królewskich oraz park a w nim:
- Pomnik Fryderyka Chopina w stylu secesyjnym
- Oranżerię czyli "Starą Pomarańczarnię" z galerią rzeźb oraz teatrem dworskim we wschodnim skrzydle. Teatr funkcjonuje nadal, jest jednym z nielicznych w Europie
- Amfiteatr nad brzegiem stawu jako teatr letni, przewidziany dla 1000 widzów ze sceną imitującą ruiny Forum Romanum
- Pałac na wodzie (z zewnątrz, z powodu zamknięcia go w tym dniu dla zwiedzających)
- Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa stanowiące unikat w skali krajowej i europejskiej.
Siedzibą Muzeum są Koszary Kantonistów, Stajnia Kubickiego. Studenci mieli możliwość zapoznania się z trofeami myśliwskimi, muzealiami z zakresu historii hodowli, z dziełami sztuki. Muzeum udostępnia 10 tys. eksponatów. Wystawa w Sali „Ptaki” obejmuje 108 gatunków. Studenci obejrzeli też Polski Salon Myśliwski z XiX i XX w., w którym dominują eksponaty związane z polowaniem, broni palnej, białej, cenne trofea.