Flag PL Flag UK

Słuchacze Podyplomówki na WTS2017

W dniu 22 października 2017 roku, Słuchacze Studiów Podyplomowym mogli czynnie uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Turystycznych Word Travel Show.

Była to już druga edycja Targów w podwarszawskim Nadarzynie, która odbywała się w dniach 20-22 października 2017 r.

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od zwiedzania stoisk wystawowych w hali F Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego „PTAK WARSAW EXPO”. Mogliśmy podziwiać wspaniały motorówek, jachtów i innych jednostek pływających w Warszawskim Salonie Jachtowym. Wśród wystawców była również Akademia Mateusza Kusznierewicza. W dalszej części hali mogliśmy podziwiać w Strefie Camper & Caravan nietuzinkowe kampery oraz dowiedzieć się więcej i bardziej szczegółowo na temat turystyki karawaningowej. Kolejnym wystawcom było Polskie Centrum Nurkowe w Tajlandii, oferujące wycieczki, kursy, safari i czartery statku nurkowego. Następnie podziwialiśmy łodzie motorowe wśród nich łódź motorową „Sandomiria”. Podczas naszej wycieczki było stanowisko promujące wyjazdy do Chin. W trakcie zwiedzania trafiliśmy na stanowisko partnera strategicznego Polskiej Izby Turystyki. Bardzo mocnym akcentem na Targach były stanowiska wystawiennicze nie tylko Meksyku, ale również Ambasady Peru, Panamy, Senegalu, Indonezji, Wenezueli i wielu innych ciekawych państw. Biuro Podróży Logos Travel promował wydawnictwa o charakterze podróżniczym „Traveler” i „National Geographic”. Na terenie Targów odbywały się również panele dyskusyjne np. Fly4Free.pl - partnera internetowego. Bardzo ciekawym akcentem było stoisko reprezentujące Nowy Jork (samochód policji nowojorskiej, drony, łodzie patrolowe).

Następnie łącznikiem przedostaliśmy się do hali E, w której to mogliśmy przysłuchać się zorganizowanym spotkaniami z podróżnikami. O godz.12:00 odbyło spotkanie się z wielką podróżniczką Martyną Wojciechowską, na które przybyły tłumy ludzi.

W hali E prezentowały się nie tylko partnerzy Targów: od honorowych przez strategicznych, medialnych do partnera internetowego. Tegorocznym oficjalnym państwem partnerskich Targów był Meksyk, ze swoim przewodnim mottem: „Świat sam w sobie”. Promowały sie również wydawnictwa turystyczne tj. Dominikańskie Wydawnictwo „W drodze” i „Kontynenty”. Na Targach promował się region „Mazowsze”. W pamięci słuchaczy pozostanie na pewno stanowisko promujące „Wszystkie przyprawy świata”, na którym można było zakupić herbaty, zioła i przyprawy z różnych zakątków świata. Tuż obok swoje stanowisko wystawiennicze miały „Wódki regionalne ze Szczyrku” o bardzo niespotykanych nazwach: Miodonka Zbójnicka, Wiśniówka Zbójnicka czy też odmiany wódki Kurnwica. Kolejnymi stanowiskami wystawienniczymi zwiedzanymi przez Słuchaczy były: Uzbekistanu, Armenii i Gruzji. Mogliśmy podziwiać wystawionego przez Centrum Nauki Kopernik inteligentną zabawkę robota. Silnie na wystawie zaprezentował się Izrael w szczególności Eljat, który położony jest nad Morzem Czerwonym. Na Targach można było nie tylko zobaczyć, ale i odpłatnie skosztować regionalnych potraw. Przy wyjściu z Targów żegnali zwiedzających meksykańscy Mariachi swoją ujmującą muzyką i śpiewem.

Serdecznie dziękujemy Pani Kanclerz, Panu Rektorowi oraz Pani Karwackiej i Panu Szymańskiemu za zorganizowanie zajęć w terenie.
Słuchacze Studiów Podyplomowych