Izabela Stelmańska nowym prezesem MROT

Miło nam poinformować, że p. Izabela Stelmańska, wykładowca WSTiJO, została w dniu 23.06.2021 wybrana przez uczestników Walnego Zebrania Członków Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej na stanowisko Prezesa Zarządu MROT.

Na co dzień pełni ona funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Jest doświadczonym samorządowcem szczebla wojewódzkiego, menedżerem publicznym, ekspertem do spraw turystyki i promocji.

Uczestniczyła od samego początku w pracach mających na celu powołanie na terenie Województwa Mazowieckiego Regionalnej Organizacji Turystycznej czego efektem było zarejestrowanie w 2006 roku w sądzie rejestrowym Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. W latach 2008 – 2009 pełniła funkcję członka zarządu MROT.

Od 2006 roku kiedy to zmieniono ustawę kompetencyjną zajmuje się realizacją ustawy o usługach turystycznych obecnie ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.

Wieloletnia Współprzewodnicząca Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Członek Sektorowej Rady Kompetencji ds. turystyki oraz Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula.

Wykładowca akademicki, związana z Wyższą Szkołą Turystyki i Języków Obcych gdzie wykłada Prawo w turystyce.

Za swoje zaangażowanie w rozwój turystyki została uhonorowana wieloma wyróżnieniami m.in.: Odznaką Honorową „Za zasługi dla turystyki”, MP Power Awards 2018. Jest członkiem honorowym Mazowieckiego Form Oddziałów PTTK. A od początku istnienia Listy 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce zawsze plasuje się w pierwszej pięćdziesiątce – w 2020 roku zajęła 24 miejsce, ale jako druga kobieta w rankingu.

I Stelmanska

(informacja na podstawie: https://www.mrot.pl/aktualnosci/izabela-stelmanska-nowym-prezesem-mrot/)