Flag PL Flag UK

Konferencja językowa WSTiJO 19.10.2018 - relacja

W dniu 19 października 2018 r. w Wyższej Szkole Turystyki i Języków Obcych odbyła się konferencja językowa pt. "Turystyka i język - biznes, komunikacja specjalistyczna i międzykulturowa".

Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacja oraz galerią zdjęć z wydarzenia.

W pierwszej części obrad zaprezentowano referaty odnoszące się do językowego, kulturowego i gospodarczego wymiaru turystyki. Poruszono tu kwestie regionalnego zróżnicowania stosowania języków w nazewnictwie i informacji turystycznej. Ukazano również wpływ funduszy europejskich na realizację projektów w strategii rozwoju Warszawy, gdzie szczególnie uwzględniono sferę biznesu turystycznego. Naświetlono także problemy prawa w turystyce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów socjologicznych i językowych.

Drugą część Konferencji stanowiła dyskusja panelowa nt. "Języki specjalistyczne - od prawa do turystyki". Paneliści podkreślali wagę rozpoznawania różnic w konwencjach używania form językowych w celu niwelowania problemów komunikacyjnych oraz wykorzystywania tej wiedzy przy organizacji konferencji i innych spotkań multikulturowych.