Flag PL Flag UK

Gaudeamus 2022

01.X.2022 po raz kolejny uroczyście rozpoczynaliśmy rok akademicki na WSTiJO.

Zgromadzonych studentów oraz zaproszonych gości powitał Rektor naszej Uczelni dr Bolesław Iwan, prof. WSTiJO. JM Rektor w swoim wystąpieniu przypomniał o misji, wizji i strategii działania Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych.

Nowych studentów powitała również i podzieliła się swoimi doświadczeniami przedstawicielka samorządu studenckiego WSTiJO p. Weronika Górnicka. W dalszej części inauguracji nagrodziliśmy absolwentów, którzy w ubiegłym roku ukończyli studia na WSTiJO z wyróżnieniem, oraz wykazali się podczas praktyk zawodowych, realizowanych w najlepszych warszawskich hotelach. Gaudeamus!

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Inaugurację Roku Akademickiego 2022/23

Szanowni Wykładowcy, Drodzy Studenci, Mili Goście,

w dniu 01.X.2022 (sobota) serdecznie zapraszamy Państwa na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2022/23 w Wyższej Szkole Turystyki i Języków Obcych w Warszawie.
Uroczystość rozpocznie się o godzinie 10:00 w Auli 003 (parter).

Po uroczystości zapraszamy studentów na zajęcia zgodnie z opublikowanymi planami zajęć.

Organizacja Roku Akademickiego 2022/23

Informujemy, że dostępna jest już Organizacja Roku Akademickiego 2022/23 (z harmonogramem zjazdów, planem sesji i dni rektorskich).

Dokument można pobrać >>TUTAJ<<

Prace techniczne na stronie www

Informujemy, że obecnie trwają prace związane z przebudową strony internetowej WSTiJO, co może skutkować okresowymi problemami z dostępem do niektórych treści. Przepraszamy za ew. utrudnienia.

Izabela Stelmańska ponownie prezesem MROT

Miło nam poinformować, że p. Izabela Stelmańska, wykładowca WSTiJO, została w dniu 27.04.2021 ponownie wybrana przez uczestników Walnego Zebrania Członków Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej na stanowisko Prezesa Zarządu MROT.

Pani Izabela Stelmańska piastowała stanowisko prezesa MROT od marca ubiegłego roku.

(Informacja na podstawie: http://wiadomosciturystyczne.pl/aktualnosci/5385)

Wielkanoc 2022

WN 2022 003

WSTiJO na XXXVII Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2022

W dniach 22 i 23 kwietnia w halach wystawienniczych Expo XXI przy ul. Prądzynskiego w Warszawie odbyły się Targi Edukacyjne skierowane do absolwentów szkół podstawowych i ponadpodstawowych - tegorocznych maturzystów. Tegoroczny Salon Edukacyjny, po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią, ponownie odbywał się w klasycznej formule, pozwalającej przedstawicielom uczelni spotkać się z młodzieżą „twarzą w twarz”, co zaowocowało niezwykle liczną frekwencja i zainteresowaniem wśród gości.

Czytaj więcej...

Doktor Bolesław Iwan nowym rektorem WSTiJO

Informujemy, że z dniem 1 kwietnia 2022 r.

na stanowisko
Rektora Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych w Warszawie

został powołany prof. WSTiJO, dr Bolesław Iwan.

pdf Treść aktu powołania.

Wspomnienie profesora Yuriya Karyagina

YK bw

Jako społeczność akademicka, z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci dr.hab. Yuriya Kariagina, prof. WSTiJO – wieloletniego wykładowcy naszej Uczelni, opiekuna studentów zagranicznych, autora wielu publikacji i organizatora licznych konferencji naukowych.

Zapamiętamy profesora Yuriya Karyagina jako człowieka niezwykle pogodnego, otwartego i przyjaznego, pełnego pasji do krzewienia wiedzy wśród młodych ludzi, a także aktywnego działacza społecznego zaangażowanego w budowanie dobrych, partnerskich stosunków między obywatelami Polski i Ukrainy.

Pomimo ciężkiej choroby, profesor Yuriy Kariagin nadal aktywnie włączał się w funkcjonowanie społeczności akademickiej, współpracę z kadrą uczelnianą i studentami, nie rezygnując i nie poddając się słabościom.

Rodzinie i przyjaciołom profesora Yuriya Karyagina składamy serdeczne kondolencje.

Władze, pracownicy i studenci
Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych  w Warszawie

Solidarni z Ukrainą

pl ukr