Studenci ROT w Centrum Nauki Kopernik

W dniu 11.01.17 odbyły się zajęcia terenowe dla studentów II roku z Obsługi Ruchu Turystycznego, w ramach których odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik.

Studenci po kilku teoretycznych wykładach z przedmiotu Obsługa Ruchu Turystycznego uczestniczyli w zajęciach w świecie samodzielnego eksperymentowania w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Studenci obejrzeli 6 wystaw. Podczas zwiedzania informowały nas o eksponatach opisy ale także animatorzy. Największą atrakcją były wystawy, gdzie pokazano jak powstają fale tsunami oraz wyjaśnienia tajemnic Trójkąta Bermudzkiego. Norwescy naukowcy odkryli na dnie morza Barentsa olbrzymie kratery o powierzchni 800 metrów i 4 metrów głębokości. Powstały one na skutek erupcji metanu. To wybuchy gazu stanowią zagrożenie dla statków pływających w okolicach wybrzeża Norwegii.

Fale tsunami, wywołane są podwodnym trzęsieniem ziemi, wybuchem wulkanu, osuwiskami ziemi lub dzieleniem się lodowców lub w wyniku upadku meteorytu.
Najniebezpieczniej jest w strefie brzegowej. Fala ulega spiętrzeniu i może osiągnąć wysokość kilkudziesięciu metrów niszcząc nadbrzeżne miejscowości.

Dla studentów wszystkie wystawy były niezwykle interesujące. Wykorzystali też roboty do robienia własnych portretów.

mgr Wiesława Mońsko

W środę - 11 stycznia 2017 roku studenci Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych, z II roku Turystyki i Rekreacji wybrali się do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Bardzo dziękujemy Pani mgr Wiesławie Mońko za zabranie nas w tak ciekawe miejsce. Jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez uczniów, studentów czy też ludzi dorosłych. Spędziliśmy tam bardzo owocnie dzień. Nikt z nas się nie nudził, oglądaliśmy eksponaty wykorzystujące najnowsze technologie. Kilka osób z naszej grupy brało udział w warsztatach.

Jednym z ciekawszym eksponatów był statek, który pokazywał jak powinno się z niego ewakuować w momencie katastrofy, poznaliśmy tajmnicę zaginięcia statków w Trójkącie Bermudzkim. Również ciekawy był robot, który najpierw wykonywał zdjęcia, później zaś rysował podobiznę człowieka za pomocą kresek.

Jest to miejsce gdzie ciekawie można spędzić pochmurne zimowe popołudnie. Polecamy każdemu wybrać się tam z rodziną, ze znajomymi. Takie centrum rozwija nasze postrzeganie świata, dowiadujemy się nowych infromacji, które są przydatne w dzisiejszych czasach.

Ugniewski Filip, Staśkiewicz Grzegorz