TT WARSAW 2016 - RELACJA

W dniach 24-26 listopada 2016 r. w Centrum Targowo – Kongresowym  MT Polska  na ulicy Marsa 56 C w Warszawie odbyły się Targi TT WARSAW 2016.

Dzięki zaangażowaniu, pomocy i przychylności mgr. Andrzeja Szymańskiego  oraz władzom uczelni, grupa słuchaczy studiów podyplomowych miała ponowną możliwość uczestniczenia w tym ogromnym wydarzeniu. Z miłym powitaniem spotkaliśmy się na wejściu przez dyrektora Targów Pana Roberta Kępińskiego, którym mieliśmy doskonałą okazję porozmawiać o imprezach targowych, ich znaczeniu dla promocji turystyki, hotelarstwa i gastronomii.

TTW2016 01

TTW2016 02
(Słuchacze Studium Podyplomowego na Targach TT WARSAW 2016)

Targi TT WARSAW to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń dla branży turystycznej, odbywające się w Warszawie już od ponad dwudziestu lat. Targi stwarzają doskonałe warunki do nawiązania kontaktów handlowych z podmiotami turystycznymi z Polski i ze świata, a także sprzedaży produktów i usług zarówno biurom podróży, przedstawicielom sektora turystyki biznesowej, jak i odbiorcom indywidualnym. TT Warsaw to także niepowtarzalna okazja do prezentacji atrakcji turystycznych krajów i regionów z różnych stron świata, oraz potencjału turystycznego Polski.

Pierwszy dzień był otwarty dla profesjonalistów z branży HORECA, a kolejne dwa dni – dla wszystkich miłośników zwiedzania ciekawych destynacji oraz odpoczynku w przyjemnych miejscach. Biznesowi klienci mogli pozyskać nowych partnerów i spotkać się z dotychczasowymi, a indywidualni podróżni znaleźć ciekawe pomysły na ferie, wakacje, weekendowy wyjazd, regenerację w ośrodku spa czy aktywny wypoczynek.

Można  było wziąć udział w licznych konkursach, szkoleniach, seminariach, konferencjach, a także spotkać znanych podróżników, blogerów oraz autorów książek podróżniczych.

TTW2016 03

Wśród wystawców można było znaleźć liczne firmy branżowe z Polski, Europy, Azji, Ameryki, a także Afryki - touroperatorzy, hotelarze, reprezentanci miast i ośrodków turystycznych, a nawet dostawców nowych technologii dla sektora turystycznego. Czyli praktycznie kompletne środowisko turystyczne z całego świata. Zaprezentowali się wystawcy między innymi z Armenii, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Dominikany, Gruzji, Hiszpanii, Izraela, Jordanii, Litwy, Malezji, Malty, Maroka, Mołdawii, Palestyny, Peru, Rumunii, Turcji, Tajlandii, Tanzanii, Tunezji, Słowacji czy Włoch. Także Polska tradycyjnie była silnie reprezentowana. Krajem partnerskim w tym roku została Rumunia, która przygotowała przepiękne stoisko za które otrzymała nagrodę organizatorów targów.

Obecność na Targach TT WARSAW 2016 pozwoliła na poszerzenie naszej wiedzy  z zakresu szeroko rozumianej turystyki, hotelarstwa, dlatego chcemy podziękować mgr Andrzejowi Szymańskiemu oraz władzom uczelni WSTiJO  za możliwość udziału w takich wydarzeniach.

Opracowała: Ewelina Brzozowska