WYKŁAD GOŚCINNY PROFESORA CHRISTIANA RASCHNERA, UNIVERSITY OF INNSBRUCK

W dniach 16.05. oraz 17.05.2015 w naszej Uczelni odbył się gościnny wykład Profesora Christiana Raschnera z University of Innsbruck. Profesor przybył do nas jako uczestnik Programu Erasmus Plus, w ramach którego prowadzimy owocną współpracę z University of Innsbruck.

Profesor przybliżył Słuchaczom niezwykle interesujące zagadnienia z zakresu współczesnych form turystyki i rekreacji. Podczas wykładu poznaliśmy nowoczesną infrastrukturę i sprzęt stosowany w narciarstwie zjazdowym oraz w innych dyscyplinach aktywności fizycznej. Mowa była również o zagrożeniach lawinowych i środkach bezpieczeństwa stosowanych przez nowoczesne ośrodki narciarskie, jak również indywidualnych narciarzy. Poznaliśmy dobre praktyki turystyczne wdrażane między innymi w Austrii.

Serdecznie dziękujemy Profesorowi za wizytę w naszej Uczelni oraz za wartościowy wykład, który z pewnością wzbogacił naszą wiedzę z zakresu turystyki i rekreacji.