Podsumowanie II Edycji Konkursu TŁUMACZE NA START!

Na przełomie października i listopada 2014 roku agencja tłumaczeń i szkoła językowa Skrivanek przeprowadziła ogólnopolski konkurs TŁUMACZE NA START, skierowany do studentów kierunków lingwistycznych i filologicznych. Przedstawiciele naszej Uczelni aktywnie uczestniczyli w II Edycji Konkursu, który miał na celu ułatwienie rozpoczęcia kariery zawodowej w roli tłumacza, jak również zapoznanie młodych adeptów zawodu ze specyfiką tłumaczeń biznesowych.

W pierwszym etapie, przeprowadzonym na Uczelniach Partnerskich, uczestnicy mieli do przetłumaczenia fragment dokumentu o tematyce finansowej, dotyczący budżetu jednostek samorządu terytorialnego. W finałowej rozgrywce zakwalifikowane osoby tłumaczyły fragment zapisu regulującego ograniczenia konkurencji między partnerami handlowymi (tytuł tekstu: When does a contract restrict competition?).

Podziękowanie dla WSTiJO za udział w Konkursie TŁUMACZE NA START!